Wereldkampioenen triathlon junioren

De ITU heeft sinds 1989 jaarlijks wereldkampioenschappen georganiseerd voor junioren. In de periode 1989 – 2001 ging dat over de Olympische Afstand; vanaf 2002 zijn de junioren-WK’s gehouden over de Sprint-Afstand.

MannenVrouwen
 
2018: Gold Coast, Australië
GoudCsongor Lehmann (HUN) 0:52:49Cecilia Ramirez (MEX) 0:59:11
ZilverPaul Georgenthum (FRA) 0:53:12Erin Wallace (GBR) 0:59:23
BronsPhilip Wiewald (GER) 0:53:13Kate Waugh (GBR) 0:59:34
 
2017: Rotterdam, Nederland
GoudMatthew Hauser (AUS) 0:55:54Taylor Knibb (USA) 1:01:22
ZilverVasco Vilaca (POR) 0:56:22Kate Waugh (GBR) 1:01:38
BronsBen Dijkstra (GBR) 0:55:35Fuka Sega (JAP) 1:02:05
 
2016: Cozumel, Mexico
GoudAustin Hindman (USA) 0:54:02Taylor Knibb (USA) 0:59:05
ZilverCharles Paquet (CAN) 0:54:12Lisa Tertsch (GER) 0:59:41
BronsBen Dijkstra (GBR) 0:54:20Hye Rim Jeong (KOR) 0:59:50
 
2015: Chicago, VS
GoudManoel Messias (BRA) 0:51:50Laura Lindemann (GER) 0:57:28
ZilverPeer Sönksen (GER) 0:51:51Taylor Knibb (USA) 0:58:14
BronsLéo Bergere (FRA) 0:52:01Lotte Miller (NOR) 0:58:39
 
2014: Edmonton, Canada
GoudRaphael Montoya (FRA)0:56:27Laura Lindemann (GER) 1:02:35
ZilverJacob Birthwhistle (AUS) 0:56:27Cassandre Beaugrand (FRA) 1:02:38
BronsCalvin Quirk (AUS) 0:56:46Audrey Merle (FRA) 1:02:44
 
2013: Londen, Groot-Brittannië
GoudDorian Coninx (FRA) 0:51:57Tamara Gorman (USA) 0:57:08
ZilverMarc Austin (GBR) 0:52:00Georgia Taylor-Brown (GBR) 0:57:31
BronsGrant Sheldon (GBR) 0:52:01Laura Lindemann (GER) 0:57:34
MannenVrouwen
 
2012: Auckland, Nieuw-Zeeland
GoudWian Sullwald (RSA) 1:01:44Fumika Matsumoto (JAP) 1:08:33
ZilverSimon Viain (FRA) 1:01:58Léonie Périault (FRA) 1:08:36
BronsConstantine Doherty (IRL) 1:01:59Tamara Gorman (USA) 1:08:39
 
2011: Beijing, China
GoudLukas Verzbicas (USA) 0:56:21Mikayla Nielsen (NZL) 1:03:40
ZilverJustus Nieschlag (GER) 0:56:54Ashlee Bailie (AUS) 1:03:42
BronsTony Smoragiewicz (USA) 0:56:59Hanna Philippin (GER) 1:03:47
 
2010: Budapest, Hongarije
GoudFernando Alarza (ESP) 0:52:15Ashleigh Gentle (AUS) 0:57:47
ZilverThomas Bishop (GBR) 0:52:17Charlotte Bauer (GER) 0:58:52
BronsKevin McDowell (USA) 0:52:22Joanna Brown (CAN) 0:59:07
 
2009: Gold Coast, Australië
GoudMario Mola (ESP) 0:54:35Emmie Charayron (FRA) 1:00:22
ZilverJonathan Brownlee (GBR) 0:54:50Emma Jackson (AUS) 1:00:41
BronsKristof Kiraly (HUN) 0:54:55Rachel Klamer 1:00:57
 
2008: Vancouver, Canada
GoudVincent Luis (FRA) 0:57:06Kirsty McWilliam (GBR) 1:04:05
ZilverDenis Vasiliev (RUS) 0:57:36Ashleigh Gentle (AUS) 1:04:43
BronsJonathan Brownlee (GBR) 0:57:43Zsofia Toth (HUN) 1:04:47
 
2007: Hamburg, Duitsland
GoudAurelien Raphael (FRA) 0:53:43Hollie Avil (GBR) 0:59:43
ZilverAlistair Brownlee (GBR) 0:54:09Ashleigh Gentle (AUS) 0:59:54
BronsVincent Luis (FRA) 0:54:14Rebecca Robisch (GER) 1:00:10
 
2006: Lausanne, Zwitserland
GoudAlistair Brownlee (GBR) 0:59:03Kirsten Sweetland (CAN) 1:05:58
ZilverAlexander Brukhankov (RUS) 0:59:16Flora Duffy (BER) 1:06:07
BronsJoao Silva (POR) 0:59:25Rebecca Robisch (GER) 1:06:12
 
2005: Gamagori, Japan
GoudSteve Duplinsky (USA) 0:55:08Anais Moniz (POR) 1:01:18
ZilverJonathan Zipf (GER) 0:55:37Rebecca Spence (NZL) 1:01:39
BronsAurelien Raphaël (FRA) 0:55:46Melanie Sexton (AUS) 1:01:44
 
2004: Funchal Madeira, Portugal
GoudValentin Meshcheryakov (RUS) 1:05:25Juliette Bénédicto (FRA) 1:14:17
ZilverOliver Freeman (GBR) 1:05:32Sarah Bryant (NZL) 1:14:49
BronsWill Clarke (GBR) 1:05:41Marta Jiménez (ESP) 1:14:50
 
2003: Queenstown, Nieuw-Zeeland
GoudTerenzo Bozzone (NZL) 1:01:35Felicity Abram (AUS) 1:06:49
ZilverDavid Hauss (FRA) 1:01:40Maxine Seear (AUS) 1:07:06
BronsValentin Meshcheryakov (RUS) 1:01:42Vanessa Fernandes (POR) 1:07:24
 
2002: Cancun, Mexico
GoudTerenzo Bozzone (NZL) 0:56:00Marion Lorblanchet (FRA) 1:01:19
ZilverDavid Hauss (FRA) 0:56:03Wendy de Boer (NED) 1:01:20
BronsTyler Butterfield (BER) 0:56:04Elizabeth May (LUX) 1:01:46
 
2001: Edmonton, Canada
GoudSebastian Dehmer (GER) 1:51:22Nicola Spirig (SUI) 2:04:11
ZilverEmilio d'Aquino (ITA) 1:51:30Beatrice Lanza (ITA) 2:04:26
BronsLuke McKenzie (AUS) 1:52:07Jodie Swallow (GBR) 2:04:45
 
2000: Perth, Australië
GoudFrédéric Belaubre (FRA) 1:57:32Annaliese Heard (GBR) 2:10:06
ZilverLeonid Ivanov (RUS) 1:57:57Melanie Mitchell (AUS) 2:11:28
BronsDmitriy SMurov (KAZ) 1;58:30Nicola Spirig (SUI) 2:12:19
 
1999, Montreal, Canada
GoudCourtney Atkinson (AUS) 1:49:04Annaliese Heard (GBR) 2:03:03
ZilverChristian Weimer (GER) 1:49:25Nicola Spirig (SUI) 2:03:26
BronsIvan Rana (ESP) 1:49:41Josie Loane (AUS) 2:04:05
 
1998, Lausanne, Zwitserland
GoudTim Don (GBR) 1:59:10Nicole Hackett (AUS) 2:05:31
ZilverBryce Quirk (AUS) 1:59:47Rebekah Keat (AUS) 2:13:52
BronsLevi Maxwell (AUS) 1:59:52Beth Thomson (GBR) 2:14:35
 
1997, Perth, Australië
GoudAndrey Glushchenko (UKR) 1:53:25Nicole Hackett (AUS) 2:05:31
ZilverAndras Heczey (HUN) 1:53:38Beth Thomson (AUS) 2:07:55
BronsClemente Alonso (ESP) 1:54:15Melanie Mitchell (AUS) 2:08:29
 
1996, Cleveland, USA
GoudSébastien Berlier (FRA) 1:49:25Joanne King (AUS) 2:01:16
ZilverAndreas Raelert (GER) 1:49:42Marie Overbye (DEN) 2:03:33
BronsTrent Chapman (AUS) 1:49:55Erika Molnár (HUN) 2:03:44
 
1995, Cancun, Mexico
GoudChris Hill (AUS) 1:56:17Mary Overbye (DEN) 2:10:16
ZilverCraig Walton (AUS) 1:57:10Joelle Franzmann (GER) 2:12:33
BronsRalph Zeetsen (NED) 1:58:12Belinda Cheney (AUS) 2:12:49
 
1994, Wellington, Nieuw-Zeeland
GoudBen Bright (AUS) 1:53:48Clare Carney (AUS) 2:09:39
ZilverRichard Allen (GBR) 1:55:06Marie Overbye (DEN) 2:10:23
BronsAlexandre Manzan (BRA) 1:55:12Melinda Walsh (AUS) 2:12:20
 
1993, Manchester, Groot Brittannië
GoudOlivier Hufschmidt (SUI) 1:56:26Sarah Harrow (NZL) 2:13:23
ZilverRyan Bolton (USA) 1:56:31Natalya Orchard (AUS) 2:14:22
BronsAlexandre Manzan (BRA) 1:56:43Marie Overbye (DEN) 2:15:24
 
1992, Huntsville, Canada
GoudSpencer Smith (GBR) 1:53:57Sonja Krolik (GER) 2:08:09
ZilverCameron Brown (NZL) 1:56:07Sarah Harrow (NZL) 2:08:45
BronsMatthew Belfield (GBR) 1:56:27Kristie Otto (CAN) 2:14:29
 
1991, Gold Coast, Australië
GoudErik Myllymäki (FIN) 1:52:30Sonja Krolik (GER) 2:05:02
ZilverSämi Blattmann (SUI) 1:52:39Lena Edmonston (AUS) 2:09:36
BronsBen Bright (AUS) 1:52:55Katarina Ebeling (FIN) 2:09:41
 
1990, Orlando, USA
GoudThomas Leutenegger (SUI) 1:57:40Sonja Krolik (GER) 2:11:32
ZilverLach Vollmerhause (AUS) 1:58:46Natalya Orchard (AUS)
BronsStéphane Poulat (FRA) 1:59:01Alex Steward (NZL)
 
1989, Avignon, Frankrijk
GoudBjörn Gustafsson (GER) 2:05:51Kristen McCary (USA) 2:22:49
ZilverEnrique Quevedo (MEX) 2:07:46Amy Wheeler (USA) 2:24:14
BronsDave Pier (USA) 2:09:04Cédrine Soulet (FRA) 2:25:24