Wereldkampioenen duathlon, korte afstand

De ITU heeft vanaf 1990 jaarlijks wereldkampioenschappen duathlon georganiseerd over de korte afstand. Hieronder de lijst met winnaars bij de elite tot op heden.

MannenVrouwen
2018: Fyn, Denemarken
GoudAndreas Schilling (DEN) 1:35:56Sandrine Illes (ITA) 1:49:29
ZilverYohann Le Berre (FRA) 1:35:57Ai Ueda (JAP) 1:49:38
BronsMark Buckingham (GBR) 1:36:47Georgina Schwiening (GBR) 1:49:47
2017: Penticton, Canada
GoudBenoit Nicolas (FRA) 1:54:05Felicity Sheedy-Ryan (AUS) 2:03:57
ZilverEmilio Martin (ESP) 1:54:57Margarita Garcia (ESP) 2:05:14
BronsMark Buckingham (GBR) 1:55:14Emma Pallant (GBR) 2:06:12
2016: Avilés, Spanje
GoudRichard Murray (RSA) 1:42:18Emma Pallant (GBR) 1:56:45
ZilverEmilio Martin (ESP) 1:42:35Andrea Steyn (RSA) 1:56:52
BronsJorik van Egdom (NED) 1:41:41Margarita Garcia (ESP) 1:57:17
2015: Adelaide, Australië
GoudEmilio Martin (ESP) 1:47:11Emma Pallant (GBR) 1:58:21
ZilverBenoit Nicolas (FRA) 1:47:19Ai Ueda (JAP) 1:58:51
BronsMark Buckingham (GBR) 1:48:09Sandra Lévenez (FRA) 1:59:24
2014: Pontevedra, Spanje
GoudBenoit Nicolas (FRA) 1:50:18Sandra Lévenez (FRA) 2:04:07
ZilverEtienne Diemunsch (FRA) 1:50:39Gillian Backhouse (AUS) 2:05:26
BronsEmilio Martin (ESP) 1:50:57Sabrina Monmarteau (FRA) 2:05:42
2013: Cali, Colombia
GoudRob Woestenborghs (BEL) 1:43:39Ai Ueda (JAP) 1:57:59
ZilverEmilio Martin (ESP) 1:44:23Sandra Lévenez (FRA) 1:58:59
BronsBenoit Nicolas (FRA) 1:45:46Jenny Schulz (GER) 2:01:04
Stefanie Bouma 2:01:37
2012: Nancy, Frankrijk
GoudEmilio Martin (ESP) 1:40:40Felicity Sheedy-Ryan (AUS) 1:52:43
ZilverAntoine Duvivier (BEL) 1:40:43Katie Hewison (GBR) 1:53:42
BronsBenoit Nicolas (FRA) 1:40:47Sandra Lévenez (FRA) 1:54:20
2011: Gijon, Spanje
GoudRoger Roca (ESP) 1:51:23Katie Hewison (GBR) 2:02:45
ZilverVictor del Corral (ESP) 1:51:29Jenny Schulz (GER) 2:02:47
BronsBenoit Nicolas (FRA) 1:51:31Sandra Lévenez (FRA) 2:02:54
Stefanie Bouma 2:03:30
Noot: Snelste in de wedstrijd was de neosenior Etienne Diemunsch (FRA) met 1:50:36. Sergio Silva (POR) werd tweede in 1:51:18 maar kreeg als eerste elite-atleet toch de wereldtitel. In februari 2012 werd hij geschorst vanwege een positieve dopingcontrole na afloop van de wedstrijd en raakte hij alsnog de wereldtitel kwijt.
2010: Edinburgh, Groot Brittannië
GoudBart Aernouts (BEL) 1:50:22Catriona Morrison (GBR) 2:02:47
ZilverRob Woestenborghs (BEL) 1:50:24Sandra Lévenez (FRA) 2:03:05
BronsJoerie Vansteelant (BEL) 1:50:30Felicity Sheedy (AUS) 2:06:14
2009: Concord, USA
GoudJarrod Schoemaker (USA) 1:49:02Vendula Frintova (CZE) 2:08:18
ZilverDamien Derobert (FRA) 1:49:02Sandra Lévenez (FRA) 2:08:22
BronsJurgen Dereere (BEL) 1:49:09Ana Burgos (ESP) 2:08:30
2008: Rimini, Italië
GoudRob Woestenborghs (BEL) 1:47:37 (*)Vanessa Fernandes (POR) 2:00:51
ZilverPaul Amey (GBR) 1:48:00Catriona Morrison (GBR) 2:02:29
BronsBart Aernouts (BEL) 1:48.07Ana Burgos (ESP) 2:04:27
(*) Noot: In eerste aanleg werd Woestenborghs gediskwalificeerd na een protest tegen hem, als gevolg waarvan Paul Amey als wereldkampioen gehuldigd werd. Woestenborghs is daartegen in beroep gegaan bij het CAS in Lausanne. Medio oktober 2009 heeft het CAS uitspraak gedaan en Woestenborghs' diskwalificatie ongedaan gemaakt.
2007: Györ, Hongarije
GoudPaul Amey (GBR) 1:40:51Vanessa Fernandes (POR) 1:54:06
ZilverJurgen Dereere (BEL) 1:40.55Michelle Dillon (GBR) 1:54:43
BronsSergio Silva (POR) 1:41:00Erika Csomor (HUN) 1:54:03
2006: Corner Brook, Canada
GoudLeon Griffen (AUS) 1:50:44Catriona Morrison (GBR) 2:04:18
ZilverJurgen Dereere (BEL) 1:50:46Lucy Smith (CAN) 2:07:40
BronsRob Woestenborghs (BEL) 1:51:05Laura Giordano (ITA) 2:10:29
2005: Newcastle, Australië
GoudPaul Amey (GBR) 1:56:28Michelle Dillon (GBR) 2:11:26
ZilverTim Don (GBR) 1:56:53Catriona Morrison (GBR) 2:11:29
BronsJavier Garcia (ESP) 1:57:24Andrea Whitcombe (GBR) 2:11:36
2004: Geel, België
GoudBenny Vansteelant (BEL) 1:44:25Erika Csomor (HUN) 2:00:40
ZilverLino Barruncho (POR) 1.44.38Annaleah Emmerson (GBR) 2:00:49
BronsNicolas Lebrun (FRA) 1.44.42Laura Giordano (ITA) 2:00:53
2003: Affoltern, Zwitserland
GoudBenny Vansteelant (BEL) 1:54:30Edwige Pitel (FRA) 2:13:20
ZilverJonathan Hall (AUS) 1:55:05Andrey Cleau (FRA) 2:14:32
BronsAlessandro Alessandri (ITA) 1:55:20Vicki Pincombe (GBR) 2:15:11
2002: Alpharetta, USA
GoudTim Don (GBR) 1:45:28Corine Raux (FRA) 1:57:36
ZilverGreg Bennett (AUS) 1:45:29Erika Csomor (HUN) 1:57:50
BronsLuca Barzaghi (ITA) 1:45:34Edwige Pitel (FRA) 1:58:02
2001: Rimini, Italië
GoudBenny Vansteelant (BEL) 1:47:11Erika Csomor (HUN) 2:00:58
ZilverMarcel Laros (NED) 1:47:23Michelle Dillon (GBR) 2:01:04
BronsLuca Barzaghi (ITA) 1:47:34Annie Emmerson (GBR) 2:01:18
2000: Calais, Frankrijk
GoudBenny Vansteelant (BEL) 1:46:05Steph Forrester (GBR) 2:02:02
ZilverYann Millon (FRA) 1:47:11Siri Lindley (USA) 2:02:03
BronsHuub Maas (NED) 1:47:40Christiane Söder (GER) 2:02:15
1999: Huntersville, USA
GoudYann Millon (FRA) 1:44:58Jackie Gallagher (AUS) 1:56:18
ZilverJurgen Dereere (BEL) 1:45:23Emma Carney (AUS) 1:56:52
BronsRaul Llamazares (ESP) 1:45:29Fiona Lothian (GBR) 1:58:14
1998: St. Wendel, Duitsland
GoudYann Millon (FRA) 1:53.28Irma Heeren (NED) 2:07.33
ZilverNicolas Lebrun (FRA) 1:53.51Edwige Pitel (FRA) 2:10.56
BronsAndrew Noble (AUS) 1:54.07Dolorita Fuchs-Gerber (SUI) 2:11.12
1997: Gernika, Spanje
GoudJonathan Hall (AUS) 1:48:15Irma Heeren (NED) 2:00:22
ZilverYann Millon (FRA) 1:50:24Michelle Dillon (AUS) 2:00:40
BronsNicolas Lebrun (FRA) 1:50:30Virginia Berasategui (ESP) 2:00:48
1996: Ferrara, Italië
GoudAndrew Noble (AUS)1:35:08Jackie Gallagher (AUS) 1:44:46
ZilverStepan Chroustovsky (CZE) 1:35:12Lucy Smith (CAN) 1:45:35
BronsTim Bentley (AUS) 1:35:14Suzanne Nedergaard (DEN) 1:45:38
1995: Cancun, Mexico
GoudOscar Galindez (ARG) 1:43:19Natascha Badmann (SUI) 1:56:30
ZilverUrs Dellsperger (SUI) 1:43:38Sybille Blersch (SUI) 1:57:57
BronsNormann Stadler (GER) 1:44:23Irma Heeren (NED) 1:58:16
1994: Hobart, Australië
GoudNormann Stadler (GER) 1:48:29Irma Heeren (NED) 2:03:00
ZilverUrs Dellsperger (SUI) 1:50:07Natascha Badmann (SUI) 2:04:37
BronsAndrew Noble (AUS) 1:50:32Jacky Gallagher (AUS) 2:07:15
1993: Dallas, USA
GoudGreg Welch (AUS) 1:28:23Carol Montgomery (CAN) 1:38:35
ZilverUrs Dellsperger (SUI) 1:28:45Irma Heeren (NED) 1:40:16
BronsSpencer Smith (GBR) 1:29:20Maddy Tormoen (USA) 1:40:42
1992: Frankfurt, Duitsland
GoudMatt Brick (NZL) 2:33:12Jenny Alcorn (AUS) 2:53:49
ZilverBenjamin Paredes (MEX) 2:33:44Sue Schlatter (CAN) 2:54:06
BronsMark Koks (NED)Thea Sybesma (NED) 2;55:41
1991: Cathedral City, USA
GoudMatt Brick (NZL) 2:51:34Erin Baker (NZL) 3:13:13
ZilverJeff Devlin (USA) 2:52:39Donna Peters-Landreville (USA) 3:21:27
BronsShane Cleveland (USA) 2:54:05Thea Sybesma (NED) 3:23:30
1990: Cathedral City, USA
GoudKenny Souza (USA) 2:35:43Thea Sybesma (NED) 2:58:13
ZilverGeorge Pierce (USA) 2:37:22Dona Landreville (USA) 2:59:35
BronsBenjamin Paredes (MEX) 2:37:34Silviane Puntous (CAN) 3:00:55