Europese kampioenen triathlon, lange afstand

De European Triathlon Union organiseert sinds 1985 kampioenschappen over de Lange Afstand. In de periode tussen 1987 en 1995 gebeurde dat om de twee jaar, telkens in het jaar dat er geen EK over de Midden Afstand werd gehouden. Na het wegvallen van het EK over de Midden Afstand heeft de ETU dat tweejaarlijkse schema vastgehouden tot 2003. Sinds die tijd wordt het EK over de lange afstand weer jaarlijks gehouden.

Tot en met 2001 ging het EK Lang altijd over de Ironman-afstand. Sinds 2003 heeft de ETU zich geconformeerd aan de zogeheten ‘3OD-afstand’ (4000-120-30) die de ITU hanteert bij lange-afstandskampioenschappen, en vanaf 2007 worden de lange-afstandskampioenschappen gehouden over de ITU ‘2OD-afstand’ (3000-90-20). Om in 2012 weer een partnership aan te gaan met de Challenge organisatie, waarmee de afstand weer terug kwam op de klassieke.

MannenVrouwen
 
2017: Almere (IM)
GoudJoe Skipper (GBR) 7:59:39Yvonne van Vlerken (NED) 8:51:13
ZilverViktor Zyemtsev (UKR) 8:03:14Sarissa de Vries (NED) 9:09:44
BronsJaroslav Kovacic (SLO) 8:05:40Hanna Vitebsk (BLR) 9:20:02
 
2016: Poznan, Polen (IM)
GoudDenis Sketako (SLO) 7:56:55Ewa Bugdol (POL) 9:02:08
ZilverSergio Marques (POR) 7:57:11Simona Krivankova (CZE) 9:06:54
BronsDirk Wijnalda (NED) 7:58:54Anne Jensen (DEN) 9:10:40
 
2015: Weymouth, Groot-Brittannië (IM)
GoudMarek Jaskolka (POL) 08:42:32Camilla Lindholm (SWE) 09:41:31
ZilverJaroslav Kovacic (SLO) 08:45:51Vicky Gill (GBR) 09:53:26
BronsSergio Marques (POR) 08:46:51Eva Potuckova (CZE) 10:06:52
 
2014: Almere, Nederland (IM)
GoudMarkus Fachbach (GER) 8:28:25Heleen bij de Vaate 9:16:126
ZilverDirk Wijnalda 8:33:09Tineke van den Berg 9:26:04
BronsChris Fischer (DEN) 8:34:05Vicky Gill (GBR) 9:42:53
 
2013: Vichy, Frankrijk (IM)
GoudAndrej Vistica (CRO) 8:21:17Diana Riesler (GER) 8:59:49
Zilver Trevor Delsaut (FRA) 8:27:39Celia Kuch (GER) 9:30:43
BronsChristophe Bastie (FRA) 8:33:45Gabriella Zelinka (HUN) 9:37:02
 
2012: Roth, Duitsland (IM)
GoudTimo Bracht (GER) 8:03:28Rachel Joyce (GBR) 7:45:04
ZilverMike Aigroz (SUI) 8:08:01Sonja Tajsich (GER) 8:49:07
BronsStephen Bayliss (GBR) 8:13:01Julia Gajer (GER) 8:57:02
 
2011: Tampere, Finland (3OD)
GoudMiquel Blanchart (ESP) 5:33:07Camilla Pedersen (DEN) 6:10:25
ZilverJarno Hast (FIN) 5:37:32Michelle Vesteby (DEN) 6:15:32
BronsPeru Alfaro San Ildefonso (ESP) 5:38:26Ewa Bugdol (POL) 6:27:37
 
2010: Vitoria-Gasteiz, Spanje (3OD)
GoudEneko Llanos (ESP) 5:35:34Virginia Berasategui (ESP) 6:14:46
ZilverMartin Jensen (DEN) 5:37:00Jodie Swallow (GBR) 6:19:02
BronsJimmy Johnsen (DEN) 5:49:19Edith Niederfriniger (ITA) 6:41:01
 
2009: Praag, Tjsechië (3OD)
GoudRasmus Henning (DEN) 5:32:5Virginia Berasategui (ESP) 6:13:05
ZilverDirk Bockel (LUX) 5:38:38Edith Niederfriniger (ITA) 6:21:25
BronsMassimo Cigana (ITA) 5:38:53Charlotte Kolters (DEN) 6:22:57
 
2008: Gérardmer, Frankrijk (3OD)
GoudJoseph Gambles (GBR) 6.18.05Natallia Barkun (BLR) 7.04.35
ZilverPaul Amey (GBR) 6.22.33Delphine Pelletier (FRA) 7.07.44
BronsXavier Le Floch (FRA) 6.23.32Nicole Klingler (LIE) 7.23.30
 
2007: Brasschaat, België (2OD)
GoudFrederik van Lierde (BEL) 3:41:49Charlotte Kolters (DEN) 4:10:30
ZilverJonas Colting (SWE) 3:42:39Tine Deckers (BEL) 4:13:01
BronsStephen Bayliss (GBR) 3:43:08Alice Hector (GBR) 4:13:02
 
2006: Almere, Nederland (3OD)
GoudJens Koefoed (DEN) 5:33:42Lisbeth Kristensen (DEN) 6:19:00
ZilverStijn Demeulemeester (BEL) 5:37:29Martina Dogana (ITA) 6:20:05
BronsGerrit Schellens (BEL) 5:39:00Edith Niederfriniger (ITA) 6:20:08
 
2005: Säter, Zweden (3OD)
GoudGerrit Schellens (BEL) 5:48:49Sara Gross (GBR) 6:40:49
ZilverJimmy Johansen (DEN) 5:51:17Bella Comerford (GBR) 6:43:33
BronsStephen Bayliss (GBR) 5:53:00Natallia Barkun (BLR) 6:45:10
 
2004: Immenstadt, Duitsland (3OD)
GoudGerrit Schellens (BEL) 6.49.00Lisbeth Kristensen (DEN) 7.41.45
ZilverNils Goerke (GER) 6.50.12Stefania Bonazzi (ITA) 7.46.53
BronsNick Marland (AUS) 6.56.20Francoise Wellekens (BEL) 7.49.00
 
2003: Fredericia, Denemarken (3OD)
GoudTorbjorn Sindballe (DEN) 5:43:48Edith Niederfriniger (ITA) 6:40:24
ZilverGuido Gosselink (NED) 5:48:36Lisbeth Kristensen DEN) 6:41:33
BronsGerrit Schellens (BEL) 5:49:32Sione Jongstra (NED) 6:43:37
 
2001: geen EK gehouden
 
1999: Almere, Nederland (IM)
GoudJan van der Marel (NED) 7:57:46Irma Heeren (NED) 8:56:23
ZilverPetr Vabrousek (CZE) 8:04:11Marijke Zeekant (NED) 9:23:38
BronsMenno Oudeman (NED) 8:05:44Cora Vlot (NED) 9:24:00
 
1997: Fredericia, Denemarken (IM)
GoudPeter Sandvang (DEN) 8:19:31Karin Jorgensen (DEN) 9:49:26
ZilverMorten Fenger (DEN) 8:19:45Katja Mayer (GER) 9:57:32
BronsPauli Kiuru (FIN) 8:30:41Ghita Gerkman (FIN) 10:07:58
 
1995: Jümme, Duitsland (IM)
GoudMatthias Klumpp (GER) 8:06:05Ines Estedt (GER) 8:56:05
ZilverDirk van Gossum (BEL) 8:09:48Ute Mückel (GER) 9:09:25
BronsRolf Lautenbacher (GER) 8:09:48Ada van Zwieten (NED) 9:10:36
 
1993: Embrun, Frankrijk (IM)
GoudPhilippe Lie (FRA) 10:08:01Anne-Marie Rouchon (FRA) 11:37:51
ZilverRob Barel (NED) 10:08:35Elizabeth Poncelet (FRA) 12:03:16
BronsMark Koks (NED) 10:10:12Gail Watson (AUS) 12:05:38
4.Nick Marijnissen (NED) 10:14:11Katinka Wiltenburg (NED) 12:13:55
 
1991: Almere, Nederland (IM)
GoudBen van Zelst (NED) 8:25:30Thea Sybesma (NED) 9:18:04
ZilverJos Everts (NED) 8:30:20Ada van Zwieten (NED) 9:48:01
BronsJürgen Zäck (GER) 8:33:17Katinka Wiltenburg (NED) 9:52:45
 
1989: Rodekro, Denemarken (IM)
GoudAxel Koenders (NED) 8:26:58Sarah Coope (GBR) 9:33:20
ZilverRoland Larsson (SWE) 8:34:46Irma Zwartkruis (NED) 9:36:33
BronsCarl Kupferschmidt (SUI) 8:41:22Sarah Springman (GBR) 9:48:45
 
1987: Joroinen, Finland (IM)
GoudAxel Koenders (NED) 8:36:22Sarah Coope (GBR) 9:48:17
ZilverRob Barel (NED) 8:43:49Sarah Springman (GBR) 9:52:37
BronsPauli Kiuru (FIN) 8:50:26Irma Zwartkruis (NED) 10:05:02
 
1986: Säter, Zweden (IM)
GoudMagnus Lönnqvist (FIN) 8:40:11Sarah Springman (GBR) 9:59:49
ZilverGregor Stam (NED) 8:56:17Brigitta Sandahl (SWE) 10:47:19
BronsDirk Aschmoneit (GER) 8:59:37Ann Kearney (IRL) 10:51:14
 
1985: Almere, Nederland (IM)
GoudGregor Stam (NED) 8:56:55Sarah Springman (GBR) 10:18:53
ZilverRob Barel (NED) 9:05:19Gabriela Hirseman (GER)
BronsMagnus Lonnnqvist (FIN) 9:37:29Carla Crauwel (NED) 11:15:25