FORTE VILLAGE (ITA) – Yvonne van Vlerken is zondag als vierde geëindigd in de Challenge-wedstrijd op Sardinië. De wedstrijd werd gewonnen door Vicente Hernandez en Heather Wurtele, maar werd overschaduwd door een sterfgeval. De Nederlander Jan Willem Koeleman werd onwel tijdens het zwemmen en verdronk. Volgens de organisatie kreeg hij vlak na de start een hartinfarct. Hij werd uit het water gehaald en daarna nog lange tijd vergeefs gereanimeerd.

Hernandez pakte de winst met de snelste looptijd van de dag en zette daarmee Bart Aernouts op vier minuten. Hij kwam al op dertig seconden na de snelste zwemmer als tweede uit het water en pakte de kop bij het fietsen, maar kreeg uiteindelijk wel Giulio Molinari en Aernouts (die de snelste fietstijd neerzette) in zijn kielzog. Eenmaal in de loopschoenen had Hernandez geen moeite om zijn belagers af te schudden.

Bij de vrouwen kwam ook Wurtele als tweede uit het water, met driekwart minuut op haar grootste concurrente Laura Siddall. Siddall zette op de fiets de turbo aan en wist Wurtele bij te halen, en met zijn tweeën konden ze aan het lopen beginnen. Daar kon de Canadese Siddall achter zich laten en de wedstrijd definitief naar zich toe trekken.
Van Vlerken keek na het fietsen tegen een achterstand van 7,5 minuut aan, en dat groeide nog uit naar een kleine twaalf. Wel wist Van Vlerken op het slotonderdeel nog één plaatsje naar voren op te schuiven, maar kon het podium niet meer bereiken.

UITSLAGEN 
TRIATHLON FORTE VILLAGE (ITA)
(Ironman 70.3 afstand)

MANNEN -------------------------------
 1 Vicente Hernández      ESP  3:57:15
 2 Bart Aernouts          BEL  4:01:08
 3 Rodolphe Von Berg      USA  4:01:15
 4 Giulio Molinari        ITA  4:01:47
 5 Trevor Wurtele         CAN  4:02:04
 6 Ryan Fisher            AUS  4:03:33
 7 Arnaud Guilloux        FRA  4:03:38 
 8 Mathias Petersen Lyngs DEN  4:05:36
 9 Tim Meyer              GER  4:06:28
10 Per Bittner            GER  4:07:15 
 
VROUWEN ------------------------------
 1 Heather Wurtele        CAN  4:27:46
 2 Laura Siddall          GBR  4:28:36 
 3 Marta Bernardi         ITA  4:37:24 
 4 Yvonne Van Vlerken          4:39:03
 5 Judith Corachan        ESP  4:42:08
 6 Tine Deckers           BEL  4:42:32
 7 Katrien Verstuyft      BEL  4:43:43
 8 Simone Kumhofer        AUT  4:44:37
 9 Simona Krivankova      CZE  4:45:14
10 Gabriella Zelinka      HUN  4:48:20

Laat een antwoord achter

Je e-mail adres wordt niet gepubliceerd.