Kwaaitaal en Bekhuis winnen debuut-editie triathlon Zwolle

ZWOLLE – De eerste editie van de triathlon van Zwolle is zaterdag gewonnen door Rob Kwaaitaal. De atleet uit Nijmegen bleef net dertien seconden boven het uur op de achtste triatlon bij de Milligerplas, vlakbij het stadhuis van Zwolle. Daarmee was hij 38 seconden sneller dan René Poppe, die inmiddels ook al weer redelijk hersteld was van zijn optreden in Almere twee weken eerder. Arnoud van Garderen uit Leusden eindigde op plek drie.

Het was voor de man uit Nijmegen inmiddels na Westervoort, Ahus (Zweden) en Maarssen zijn vierde overwinning dit seizoen op een sprintafstand. Hij was vanaf de start van voren te vinden. Met een tiental seconden marge kwam hij uit de Milligerplas, en kon met Poppe in de achtervolging toch nog lichtjes verder uitlopen. Ook op het afsluitende loopnummer zette hij de snelste tijd neer.

Bij de vrouwen ging de zege naar Saskia Bekhuis. Zij was ruim vier en een halve minuut rapper dan Patricia Seinen en leidde de wedstrijd eveneens vanaf het zwemmen. Aline Kootstra maakte het podium compleet.

De eerste editie van deze wedstrijd trok ruim 100 triatleten en 20 trio’s en mocht als geslaagd worden bestempeld.

UITSLAGEN 
TRIATHLON ZWOLLE
(achtste triathlon)

MANNEN --------------------------
 1 Rob Kwaaitaal          1:00:13
 2 René Poppe             1:00:51
 3 Arnoud van Garderen    1:03:10
 4 Sander Pluim           1:07:09
 5 Frank Eggink           1:08:15
 6 Frank Berghuis         1:08:37
 7 Jan Bieshaar           1:08:42
 8 Peter Bieshaar         1:09:07
 9 Arjo Spans             1:09:56
10 Bas Tempert            1:10:04
VROUWEN -------------------------
 1 Saskia Bekhuis         1:13:01
 2 Patricia Seinen        1:17:34
 3 Aline Kootstra         1:18:28
 4 Minke Twijnstra        1:22:07
 5 Francis van der Schoot 1:23:56
 6 Anneke Reuvers-DeJong  1:26:19
 7 Carola van Helden      1:28:07
 8 Kim van Ittersum       1:29:39
 9 Renske Steenstra       1:30:41
10 Coosje Pennink         1:32:42 
Bronnen:
– Rob Kwaaitaal
Triathlon Zwolle